Haber

Uyuşturucu Kullanım İhbarına Gitmişlerdi: Sağlık Çalışanlarına Saldırı

İstanbul Esenyurt’ta parkta uyuşturucu kullanma ihbarına giden sıhhat çalışanlarına hücum yapıldı. Ambulansın camlarını kıran saldırganlar, bir sıhhat çalışanın gözünden yaralanmasına sebep oldu.

Polisleri beklerken atağa uğradılar

Olay, geçtiğimiz Pazar Esenyurt Mehterçeşme Mahallesi’nde meydana geldi. Unsur bağımlısı bir kişinin sıhhat sorunu yaşadığı ihbarı üzerine olay yerine ambulans grubu sevk edildi. Olay yerine giden sıhhat grupları, polis takımlarının gelerek bölgede güvenliği sağlamasını bekledi. Lakin bu sırada unsur kullanan şahıslardan biri, ambulanstaki sıhhat çalışanlarına “Neden arkadaşımıza yardım etmiyorsunuz?” diyerek reaksiyon gösterdi. Sıhhat çalışanları, polis takımları gelmeden müdahale edemeyeceklerini söyleseler de sonlu şahıs elindeki demir sopayla ambulansın sol ön camını vurarak kırdı. 

Etrafa saçılan cam modülleri yüzüne ve gözüne gelen sıhhat çalışanı Recep Ayhan, yaralandı. Esenyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ayhan, burada yapılan birinci müdahalenin akabinde Çam ve Sakura Hastanesi’ne sevk edildi. Ayhan, tedavisinin akabinde dün taburcu oldu.

“Demir sopa ile ambulans camını kırdılar ve cam yüzümü kesti”

Yaşadığı olay hakkında konuşan sıhhat çalışanı Recep Ayhan, “112 Komuta Merkezi’ne husus kullanan şahıslar ile ilgili bir hadise geldi. Biz olay yerine gittiğimizde şimdi olay yeri güvenliğinin olmadığını gördük. Hasebiyle yaklaşık yarım saat polis gruplarını bekledik. Bu süreçte unsur kullanan şahıslardan biri ‘Neden müdahale etmiyorsunuz? Neden arkadaşımıza yardım etmiyorsunuz?’ diye sordu. Akabinde biz de bu durumlarda polis olmadan olay yerine giremediğimizi söyledik. 5 dakika sonra ellerindeki demir sopa ile şoför koltuğu tarafına gelerek ambulansın camına iki sefer vurarak kırdılar. Cam yüzümü kesti ve küçük bir kesim da gözüme girdi” dedi. 

Olay sonrası birinci müdahale için hastaneye gittiklerini tabir eden Ayhan, “İlk müdahalenin yapılması amacıyla ambulansı çalıştırıp hastaneye gittik. Esenyurt Devlet Hastanesi’nde ilk müdahale ve göz yıkama işlemim yapıldı. Gözümde ciddi bir hasar olma ihtimaline karşı başka bir hastaneye nakledildim. Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde geçtim ve bir gece kaldıktan sonra taburcu edildim” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu