Seyahat

Viking Holdings Planlanan İlk Halka Arzı Duyurdu

Viking Holdings (VIK), İlk Halka Arz (IPO) yoluyla halka açılma sürecini başlattı.

Şirket kendisini şu açıklamayla tanıtıyor: ‘1997 yılında kurulan Viking, dört nehir teknesinden oluşan bir filo ve kültürel katılım ve destinasyon keşfine güçlü bir vurgu yaparak seyahat deneyimleri yaratma vizyonuyla başladı.

Şu an itibariyle, yüzen butik otellere benzettiğimiz 92 modern, küçük ölçekli gemiden oluşan bir koleksiyonla önde gelen bir seyahat organizasyonuna dönüştük. Sunduğumuz hizmetler, son Mississippi Nehri rotalarımız da dahil olmak üzere ünlü nehir yolculuklarından geniş okyanus seyahatlerine ve olağanüstü kutup seferlerine kadar uzanıyor. Her kıtada, gemi yolculuğunun üç ana segmentini kapsayan derin seyahat fırsatları sunuyoruz: nehir, okyanus ve keşif.

Sunduğumuz hizmetlere yönelik yüksek talep ve bizi diğerlerinden ayıran misafir deneyimimiz sayesinde hızlı bir büyüme kaydettik ve bu da kapasitemizin benzersiz bir şekilde artmasına ve sürekli olarak yeni destinasyonlar ve deneyimler sunabilmemize yol açtı. 2015 ile 2023 yılları arasında misafir sayımız, toplam gelirimiz, net kârımız ve Düzeltilmiş FAVÖK’ümüz sırasıyla %10,1, %14,4, ölçülemeyen ve %16,3’lük Yıllık Bileşik Büyüme Oranları (CAGR) ile artmıştır. Büyümemiz 2015 yılından bu yana kruvaziyer sektörünün genelini geride bırakarak bizi nehir ve üst düzey okyanus gemi seyahatlerinde baskın bir güç haline getirmiş ve girdiğimiz her yeni pazar segmentinde başarımızı ortaya koymuştur. 2023 sezonunda pazar paylarımız aşağıdaki gibidir: Kuzey Amerika çıkışlı nehir yolculuğunda %51, lüks okyanus yolculuğunda %26, Antarktika keşif yolculuğunda %12 ve Mississippi nehir yolculuğunda %20.’

BofA Securities, J.P. Morgan, UBS Investment Bank ve Wells Fargo (NYSE:WFC) Securities halka arz için birincil sigortacılar olarak atanmıştır.

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından incelenmiştir. Ek ayrıntılar için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu