Haber

LOT uçağı acil iniş yaptı: Bir yolcu öldü

Polonyalı havayolu şirketi LOT’nin Rodos-Katowice uçuşu, bir yolcunun rahatsızlanması üzerine Bükreş’e acil iniş yaptı. Yaşı ve uyruğu açıklanmayan yolcu, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Polonya’nın Katowice kentine gitmek için Yunanistan’ın Rodos adasından kalkan Polonya havayolu LOT’un yolcu uçağındaki bir yolcu, kalkıştan 1 saat 20 dakika sonra rahatsızlandı. Yolcunun nabzı durduktan sonra kabin ekibi kalp masajına başladı. Pilot ise uçağı Romanya’nın başkenti Bükreş’e indirmeye karar verdi. Kabin grubu Bükreş havalimanına inene kadar kalp masajına devam etti ancak Rumen sağlık ekibi, uçağın piste inmesinin ardından kabine girerek yolcunun hayatını kaybettiğini belirledi. Hayatını kaybeden erkek yolcunun yaşı ve uyruğu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yeni kabin ekibi devreye girdi

Olayın ardından yolcular ve kabin ekibi uçaktan indirilerek terminale götürülürken, havalimanına gelen savcı yolcuları ve uçuş grubunu sevk etti. Polonya Hava Yolları LOT Sözcüsü Krzysztof Moczulski, yaşanan gerginlik nedeniyle kabin grubunun uçuşa devam edemediğini ve Polonya’dan yeni bir ekip gönderdiklerini belirtti. Yeni Polonyalı uçuş ekibinin Bükreş’e varmasının ardından uçak, yolcularıyla birlikte tekrar Katowice’ye havalandı. – BÜKREŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu