Haber

İsrail Ordu Sözcüsü Hamas’a Tehditlerde Bulundu! Teslim Olmazsanız Gazze’ye Gireceğiz!

Günlerdir İsrail ordusunun Gazze’ye kara operasyonu başlatacağı kamuoyuna duyurulmuştu. Ordudan da kara operasyonuna ilişkin açıklama geldi. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) sözcüsü Jonathan Conricus, “Eğer Hamas rehinelerin tamamını serbest bırakır ve teslim olursa, Gazze’ye kara operasyonu başlatmayacağız” dedi.

Hamas’ın İsrail’e yönelik başlattığı Aksa Tufanı operasyonunun ardından İsrail, Hamas ve Filistin’e savaş ilan ettiğini duyurdu.

İsrail ordusu, Hamas’ın 7 Ekim’deki saldırısından bu yana Gazze’deki tam ablukayı sürdürüyor. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 5 bin 87 Filistinli hayatını kaybederken, yaralı sayısı 15 bin 273’e yükseldi.

İsrail’in Gazze’ye kara operasyonu başlatacağı günlerdir kamuoyunda konuşuluyordu. İsrail tarafından da bu konuyla ilgili açıklamalar vardı.

Konuyla ilgili açıklama İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) sözcüsü Jonathan Conricus’tan geldi.

Conricus açıklamasında, “Eğer Hamas rehinelerin tamamını serbest bırakır ve teslim olursa Gazze’de düzenlemeyi planladığımız kara operasyonundan vazgeçeriz ve savaş biter” dedi.

IDF sözcüsü Jonathan Conricus, Hamas’ın tutukluları serbest bırakıp teslim olmaması halinde İsrail ordusunun Gazze’ye girmeye hazır olduğunu belirtti.

Gazze’ye yönelik hava saldırılarının yeterli olmaması durumunda kara operasyonu başlatılacağını belirten Conricus, “Muhtemelen içeri girip Hamas’ı kendimiz bitirmek zorunda kalacağız” dedi. şeklinde açıklamalarını sonlandırdı.

haberkemalpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu