Yaşam

Cumhuriyetin 100. Yılı Foça’da Oryantiring Etkinliği

FOÇA’DA CUMHURİYETE YÖNLENDİRME ETKİNLİĞİ’NİN 100. YILI
Cumhuriyetin 100. Yılı Foça Oryantiring Etkinliği 21-22 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.
İki gün süren etkinlik, Ilıpınar Mahallesi’nde yaklaşık 300 sporcunun katıldığı ara yarışla başladı. Gece, Yenifoça ve Foça merkezde hız yarışlarıyla devam etti.
Nihat Dirim Barış ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törende dereceye giren sporculara madalya ve ödülleri verildi; Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu, Oryantiring Federasyonu Başkan Yardımcısı Dr. Zekeriya Gül, Yarış Teknik Sorumlusu Cihat Acar, Altun Spor Lideri Cengiz Altun, Foça Gençlik ve Spor Bölge Müdürü Emre Şahin ve hakemler.
Katılan tüm sporcuları tebrik ederiz
Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ”Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yılı olması nedeniyle daha da anlam kazandı; Yön bulma becerisi ve dayanıklılık gerektiren bu zorlu oryantiring müsabakasında yarışan tüm sporcularımızı tebrik ediyor; “Türkiye Oryantiring Federasyonumuza, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bölge Müdürlüğümüze, Altun Spor Kulübümüze, hakemlerimize, antrenörlerimize, spor kulüplerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İzmir’de uluslararası etkinlikler düzenleyeceğiz
Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Prof., törende yaptığı konuşmada, Foça’da çok güzel bir organizasyonun gerçekleştirildiğini ve önümüzdeki yıllarda da büyüyerek devam edeceğine inandığını belirtti. Dr. Tekin Çolakoğlu; ”Oryantiring Federasyonu olarak Türkiye genelinde özel yarışlar düzenlemek için çalışıyoruz. Yine önümüzdeki yıllarda İzmir’de mutlaka uluslararası etkinlikler düzenleyeceğimizden emin olabilirsiniz. Çünkü bize çok iyi destek veren yerel yöneticilerimiz var. Foça Belediye Başkanı Sayın Fatih Gürbüz’e de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. “Bu sporu seven ve destekleyen yöneticilerimiz olduğu sürece biz her zaman buradayız, bu etkinlikleri düzenlemeye her zaman hazırız” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

alacamhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu