Ekonomi

Apple hisseleri ‘daha iyi performans’ seviyesine yükseltildi

Apple Inc (NASDAQ:AAPL) hisseleri, Bernstein Societe Generale analisti Toni Sacconaghi’nin hisse senedinin notunu “outperform “a yükseltmesinin ardından bugün %3’lük bir artış kaydetti. Sacconaghi’nin iyimserliği büyük ölçüde iPhone değişimleri için beklenen talebe ve yaklaşan iPhone 16 döngüsünde beklenen yeni üretken yapay zeka özelliklerinin potansiyel artışına dayanıyor.

Sacconaghi analizinde, Apple’ın son dönemdeki performansına ilişkin endişelere değinerek, hayal kırıklığı yaratan iPhone 15 döngüsünün etkisini ve şirketin Çin’deki işlerine ilişkin endişeleri kabul etti. Bununla birlikte, Çin’deki sorunların uzun vadeli sorunlardan ziyade geçici dalgalanmalar olduğunu öne sürdü ve Apple’ın bölgedeki işlerinin genel operasyonlarına kıyasla daha fazla istikrarsızlığa maruz kaldığını belirtti.

Analist, Apple’ın bir sonraki iPhone yinelemesinde yenileme döngüsü rüzgarlarından ve benzersiz jeneratif yapay zeka özelliklerinden yararlanma potansiyelinin altını çizdi. Sacconaghi’nin Apple’ın geleceğine ilişkin tahminleri oldukça güçlü. 2025 yılı için 416,9 milyar dolar gelir ve 7,40 dolar hisse başına kazanç öngören Sacconaghi, 412,1 milyar dolar gelir ve 7,13 dolar EPS şeklindeki konsensüs beklentilerini aşıyor. Ayrıca iPhone birim satışlarının yıldan yıla %10 artarak 248 milyona ulaşacağını öngörüyor.

Apple’ın Perşembe günü açıklanacak olan mali ikinci çeyrek sonuçlarına ilişkin düşük beklentilere rağmen Sacconaghi, hisse senedinin iPhone lansmanları öncesinde tipik olarak mevsimsel olarak güçlü bir işlem dönemine girdiğine ve son 17 yılın 15’inde lansman öncesindeki üç ayda daha iyi performans gösterdiğine dikkat çekti.

Sacconaghi, bugün 174,43 dolar olan kapanış fiyatına kıyasla Apple hisseleri için 195 dolar fiyat hedefini korudu. Hissenin yılbaşından bugüne kadarki performansı, 2023’te %48’lik bir artış yaşadıktan sonra %9’dan fazla düşüş göstermişti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

hisarcikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu