Teknoloji

YouTube, yeni Premium abonelik seçenekleri açmaya hazırlanıyor

YouTube, Premium abonelik olmaksızın video izleyen kullanıcılarına her gün daha fazla reklam göstererek insanların sabrını zorlamaya devam ederken, ücretli abonelik seçeneklerini de çoğaltmaya karar verdi.

YouTube yetkililerinin yaptığı açıklamada, “Mevcut tekliflerimizi daha fazla bölgeye genişleterek üyelere daha fazla plan seçeneği sunmaya, aynı zamanda yeni planlar sunmaya ve gelecekte avantajlarınızı arkadaşlarınızla paylaşmanız için yollar keşfetmeye kararlıyız” ifadeleri kullanıldı.

Şu anda yalnızca birkaç YouTube Premium planı var. ABD ve Avrupa’da Aylık 13,99 dolar karşılığında Bireysel (veya 139,99 dolar karşılığında 12 ay); Aylık 22,99 dolar karşılığında Aile ve aylık 7,99 dolar karşılığında Öğrenci seçenekleri sunuluyor. Türkiye’de ise aylık abonelik yaklaşık 2 dolara denk geliyor. Hatta bazı batılı kullanıcılar, ayda 14 dolar ödememek için aboneliklerini kapatarak, VPN üzerinden Türkiye veya Hindistan gibi ülkeler üzerinden abonelik açıp ayda 2 dolara abonelik edinmeye çalışıyorlar. Ancak Google’ın bundan hiç de memnun olmadığını biliyoruz.

Abone olduğunuzda, reklamsız videolar, çevrimdışı izlemek için video indirme ve YouTube Müzik uygulamasına sınırsız erişim gibi avantajlar elde ediyorsunuz.

Yeni seçenekler neler olabilir?

YouTube yeni “seçeneklerde” ne sunacağını henüz açıklamış değil ancak muhtemelen daha üst seviye abonelik seçenekleri sunacak ve bunlarda 4K/8K video izleme seçenekleri veya belli videoları abone olmayan arkadaşlarla ortak şekilde reklamsız izlemek gibi seçenekler olabilir. Örneğin YouTube Premium üyeleri için yayınlanmış özel dizi veya filmleri, uzaktan aynı anda seyredebilmek için, izin verilen arkadaşların da bu filmleri aynı anda reklamsız seyredebilmesi mümkün olabilir.

Ancak şimdilik bu planların hiçbiri net değil. Tek bildiğimiz, YouTube’un daha fazla aboneyi cezbetmek için yeni seçenekler üzerinde çalıştığı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu