Haber

Turgut Altınok: Ankara’yı dünya başkenti yapacağız

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Adayı Turgut Altınok, “Ankara’yı dünya başkenti yapacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi adayının Turgut Altınok olduğunu açıkladı. Altınok, adaylığının açıklanmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Ankara’yı dünya başkenti yapacağız”

Ankara’nın hak ettiği yerde olmadığını belirten Altınok, “Cumhurbaşkanımıza, teşkilatlarımıza, Cumhur İttifakımıza, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız Mustafa Destici’ye ve Ankara il teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizi aday yapan her partimizin mahalle muhtarları.” Hepsine teşekkür ediyorum. Ankara’da anketler yapılıyor, Altınok’a oy vereceğini söyleyen tüm Ankara halkına teşekkür ediyorum. Çünkü biz tüm Ankara’nın hizmetkarı olacağız. Ankara hak ettiği hizmetleri alacaktır. Ankara milli mücadelemizin başkentidir, Türkiye Cumhuriyetimizin başkentidir, Ankaramız devletimizin başkentidir. Hak ettiği yerde olsun ya da olmasın. Hak ettiği yerde olsun ya da olmasın Ankara’yı birçok eserle, birçok hizmetle dünya başkenti haline getireceğiz. Asla ayrımcılık yapmayacağız. Herkesin hizmetkarı olacağız. Bütün şehir hangi partiye oy verirse versin vatandaşlarımızın oyununa saygı duyacağız. Falan partinin iradesine saygı duyacağız. “Belediye başkanı olduğu için hiçbir ayrım yapmayacağız. Ankara’nın tamamını dikiş, dantel gibi nakış işleri ve hizmetlerle kaplayacağız” dedi.

“Büyükşehirden daha fazla iş, çalışma ve hizmet yaptık”

Altınok, Keçiören’de yaptığı çalışmalara değinerek, “Elbette bu çalışmaları ve hizmetleri yakın zamanda duyuracağız. Yani 2. yüzyıldaki başkentimizi, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladık. Atatürk’ün dediği gibi: ‘Ülkelerin evrimi, şehirlerin medeniyetinden geçer’, dolayısıyla bu kadim şehri birçok eserle, birçok hizmetle donatacağız.” . Ankara, akla hayale gelmeyecek pek çok hizmete kavuşacak. Ama bunların hepsini gerçekleştireceğiz. Verdiğimiz her sözü yerine getireceğiz, söz veren ve tutmayanlardan değil. Bildiğiniz gibi Keçiören Ankara’nın en fazla gecekonduya sahip ilçesiydi. Bir gecekondu şehrinden pek çok hoş şeyin merkezi haline gelen bir şehir haline geldi. Biz çözdük. Ankara’mızın akciğeri oldu. Turizm merkezi oldu. Kaç iş ve hizmet yaptık. Bunları küçük bir bütçeyle yaptık. Keçiören Ankara nüfusunun altıda biri ama bizim bütçemiz Büyükşehir Belediyesi bütçesinin kırk beşte biri. Bu bütçeyle Büyükşehir Belediyesinden daha fazla iş ve hizmet yaptık. 45 Yukarıdaki bütçeyle Ankara’ya ne kadar hizmet, ne kadar eser vereceğimizi düşünün. Herkese, her parçaya dokunacağız. Sosyal belediyeciliğimiz olacak. İnşallah yakın zamanda burayı 21. yüzyılın mükemmel bir dünya başkenti haline getirecek projelerimizi basın ve medyayla, kamuoyuyla paylaşacağız” dedi. – ANKARA

nusaybinajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu