Ekonomi

Sony ve Apollo Paramount için 26 milyar dolar teklif etti

Eğlence sektöründe önemli bir adım atan Sony Pictures Entertainment (NYSE:SONY) ve Apollo Global Management (NYSE:APO), Paramount Global’i 26 milyar dolar nakit karşılığında satın almayı teklif etti.

Wall Street Journal’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, teklif Çarşamba günü Sony Pictures İcra Kurulu Başkanı Tony Vinciquerra ve Apollo ortağı Aaron Sobel tarafından imzalanan bağlayıcı olmayan bir teklif mektubuyla sunuldu.

Haber, Nisan ayında Sony’nin SPE ve Apollo’nun medya şirketi için ortak bir teklif vermeyi düşündüklerini belirten önceki raporları takip ediyor. Şu an itibariyle SPE, Apollo ve Paramount bu teklif hakkında yorum yapmadı.

Eğlence sektöründe tanınmış bir kuruluş olan Paramount, şu anda Skydance Media ile özel görüşmeler yürütüyor ve yayın hizmetlerini genişletmeye odaklanıyor.

Bu stratejik hamle, Paramount’un Netflix (NASDAQ:NFLX) ve Walt Disney (NYSE:DIS) gibi köklü yayın devleriyle, özellikle de geleneksel kablolu TV izleyiciliğinin düşüşte olduğu bir dönemde, sert bir rekabetle karşı karşıya olduğu bir dönemde geldi.

Tokyo merkezli Sony Group Corporation’ın bir iştiraki olan Sony Pictures Entertainment, film ve televizyon prodüksiyonu, satın alma ve dağıtımın yanı sıra dijital içerik oluşturma, stüdyo tesisi operasyonları ve yeni eğlence ürünleri, hizmetleri ve teknolojilerinin geliştirilmesi de dahil olmak üzere eğlence sektörünün çeşitli yönleriyle ilgileniyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberkocasinan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu