Haber

Sakarya’dan kısa

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Büyük, Yerel Yönetimler Kamu Patronları Sendikası (Yerelsen) 6. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden başkan seçildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Kocaeli’de düzenlenen genel kurula katılan Büyük, Yerlisen’in kurulduğu ilk günden bu yana Türkiye’nin hemen her ilinde çok sayıda değerli projeye hızla imza attığını kaydetti.

Ülke genelinde her yıl onlarca toplu iş sözleşmesi yürüttüklerini belirten Ulu, şunları kaydetti:

“Sendikamız nezdinde yapılan toplu iş sözleşmelerinde hukuki desteği olmayan ve uygulama imkânı olmayan üyelerimizi bağlayıcı nitelikteki kararlar netlik kazanmıştır. Sözleşmelerde yeniden sözleşmeler Türk standartlarında makul ve uygulanabilir sözleşmeler haline getirilmiştir. kamu yararını gözeterek personel birliklerimiz ile birlikte.40 ilde toplam 138 üyesi ile profesyonel bir anlayışla çalışmalarında çıtayı belirliyorlar.Avrupa Birliği’nden aldığı projeleri başarıyla uygulayan birlik olarak, kamu işverenleri alanında Türkiye’nin en güçlü sendikaları arasında yer alıyoruz.”

Engelliler için etkinlik düzenledi

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Ortopedik Engelliler Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Sakarya Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

Hendek Belediyesi’nden yapılan açıklamada, program kapsamında Melek Nişancı Huzurevi sakinlerinin ihtiyaçlarına göre hazırlanan hediyelerin takdim edildiği ve Arifiye ilçesindeki sevgi evlerine kahvaltı takviyesi yapıldığı kaydedildi.

Dernek yönetimine teşekkür eden Babaoğlu, “Bugün değil her gün bizim için çok özel ve önemli. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, bir farkındalık günü.” sözünü kullandı.

Dernek Sakarya Şube Başkanı Murat Polat, yılın 365 günü engelli bireyler için çalıştıklarını belirterek, “Hayırseverlerimizin ve protokolümüzün değerli destekleri var. Yönetim kurulundaki değerli arkadaşlarımla büyük bir mücadele içindeyiz. .Her birinden Allah razı olsun.Engelli kardeşlerimiz için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz.” açıklama yaptı.??????

Sakarya Barosu’ndan toplu ulaşım araçlarında mevzuat değişikliği başvurusu

Sakarya Barosu, toplu ulaşım araçlarında tedbirlerin artırılması ve mevzuat değişikliği ile ilgili olarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu.

Barodan yapılan açıklamada, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Araçları Yönetmeliğinde değişiklik yapılarak denetim mekanizmalarının daha aktif çalışmasının sağlanması gerektiği belirtildi ve taleplere yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu