Haber

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Bolaman ve Kuyluca Mahallelerini Birbirine Bağlayan Yolu Sıcak Asfaltla Buluşturuyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ilçesine bağlı Perşembe Kuyluca Mahalleleri ile Bolaman Mahallesi Laleli mevkiini birbirine bağlayan tarihi Ordu yolu olarak bilinen küme yolunu sıcak asfaltla buluşturdu. 5 mahalleyi birleştiren ve toplam uzunluğu 6 kilometre olan sıcak asfalt çalışması vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

Türkiye’nin en uzun kırsal yol ağına sahip ili Ordu’da asfalt ve beton yol çalışmaları devam ediyor. Karadeniz’in güçlü coğrafyasında çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mahalle ve küme yollarını standartları yüksek bir yapıya dönüştürüyor.

5 mahalleyi birbirine bağlar

19 ilçede planlı ve programlı bir çalışma yürüten Büyükşehir ekipleri, hayata geçirdikleri projelerle ilçelerin çehresini değiştiriyor. Bu kapsamda asfalt çalışmalarında hız kesmeyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Fatsa ilçesine bağlı Bolaman Mahallesi Laleli mevkii ile Perşembe Kuyluca Mahallelerini birbirine bağlayan tarihi Ordu yolu olarak bilinen küme yolunu sıcak asfaltla buluşturdu.

“Bu yol bizim için bir nimettir”

Yıllardır bekledikleri hizmeti almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bolaman Mahallesi Muhtarı Dursun Mehmet Yeşiltaş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini iletti. Yapılan çalışmayı ‘bizim için büyük nimet’ olarak nitelendiren Yeşiltaş, “Laleli mevkiinde 6 kilometrelik asfalt yol yaptık. Başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere ilçe belediyemizden Allah razı olsun. ve grubu, “Bu yol büyük bir nimettir. Bu yol eskiden 3 ayda bir çakıl dökülen ve 3 ayda bir yağmurların akıp gittiği bir yerdi. Masraflara yazık oldu. Şimdi çok güzel. Bu sebeple emeği geçen herkese minnettarız. Bu yol Ordu, Perşembe ve Fatsa’nın ortasında alternatif bir güzergah olacak.” dedi.

Mahalle sakinlerinden Başkan Güler’e teşekkür

Sıcak asfalta kavuşan mahalle sakinleri, “Yolumuzdaki sıcak asfaltla toz ve çamurdan kurtulduk. Yol medeniyettir. Hem bizim için hem de araçlarımız için konforlu hale geldi. Bu yol yolumuzu kısalttı. ilçelere ulaşım.Çalışmalardan çok memnunuz.Emeği geçen herkese Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ederiz.” – ORDU

adalarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu