Haber

İmamoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’nun “CHP’yi kaptırmayın, direnin” iddiasına yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Oğuz Kaan Salıcı’nın listesinden parti listesine giren isimlerin eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü ve Kılıçdaroğlu’nun bu isimlere, “CHP’yi İmamoğlu’na kaptırmayın, direnin, partiyi çevirmek istiyor” dedi. İddiasına şu cevabı verdi: “Ben bunu mümkün bile görmüyorum. Asılsız, kaynaksız, belirsiz bir haber. Bu haberlerle ilişkimizi koparamazlar.”

İMAMOĞLU’NDAN BAKANLIĞA KENTSEL DÖNÜŞÜM TEPKİSİ

İmamoğlu, KİPTAŞ’ın Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılan İş Bankası Mensupları Sitesi İncirli Parselini ziyaret etti. İmamoğlu, burada yaptığı açıklamada kentsel dönüşümle ilgili bakanlığı eleştirdi. İmamoğlu, “TOKİ gibi kurum ve kuruluşları yok sayan bir kentsel dönüşüm müdürlüğü kurmak çözüm değil.”

KILIÇDAROĞLU’NUN SÖYLEDİĞİ İDDİA EDİLEN SÖZLERE CEVAP VERDİ

İmamoğlu, Oğuz Kaan Salıcı’nın listesinden parti listesine giren isimlerin Kılıçdaroğlu ile görüştüğü tezine de yanıt verdi ve Kılıçdaroğlu’nun bu isimlere “CHP’yi İmamoğlu’na kaptırmayın, direnin, partiyi ANAP’a çevirmek istiyor.”

“BU HABERLE BİZİMLE İLİŞKİLERİ BOZMAZLAR”

İmamoğlu, “Basın özetinde ister istemez gazete kupürünü gördüm. Öncelikle çok atıfta bulunduğum bir gazete değil. Neden referans alınamıyor? Düşünün ki sayın eski genel başkanımız, Bunu bir baba-oğul ilişkisi olarak tanımlayan, beni CHP’nin en tarihi ve değerli Kongresi’nde Kongre lideri yaptı. ” “Sayın liderimizin böyle bir şey söylediğini düşünebiliyor musunuz? Ben bunu mümkün bile görmüyorum. Asılsız, kaynaksız, belirsiz bir haber. Bu haberlerle bizimle ilişkimizi koparamazlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu