Haber

Hüseyin Yayman: Depremde hayatını kaybedenleri Hatay’a davet ediyorum

Depremde 11 yakınını kaybeden AK Parti Hatay Milletvekili ve 28. kez milletvekili adayı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Dijital Medya Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, asrın faciasının ardından şehri terk eden vatandaşlardan memleketlerine dönmelerini istedi. Hatay. Yayman, “Hatay dışında kalan vatandaşlarımız oylarına ve demokrasilerine sahip çıksınlar. AK Parti olarak tüm düzenlemeleri yapıyoruz. İl başkanlığımız bu konuda çalışıyor. Vatandaşlarımızı getirmek için irtibat hatları kuruyoruz ve sürekli görüşüyoruz. Geldiklerinde kalacakları yerleri ayarlamaya çalışıyoruz.”

BİZİ UNUTMA

Hatay halkının 6 Şubat’tan bu yana büyük sınavlar vermeye devam ettiğini belirten Yayman, “Şu anda çok zor kurallar altında çadır kentlerde yaşayan vatandaşlarımız büyük bir sınav veriyor. Hataylılar olarak bizleri unutmayın diyoruz. Türkiye’de Hatay’ın her şeye ihtiyacı var ama en çok ilgi “Merhamet ve sevgiye ihtiyacımız var. Buradan bir kez daha sesleniyorum: Biz Hataylılar beyin sarsıntısında değil, unutulduğumuzda ölüyoruz.”

GELECEKLERİNE SAHİP OLSUN

Hatay dışına geçici olarak göç etmek zorunda kalan vatandaşlarımızdan bulundukları ildeki Valilik ve kaymakamlık tahliye birimlerine başvurarak yol belgesi almalarını ve Hatay’a gelmelerini isteyen Yayman, oylarını kullanmalarını istedi. : “Değerli hemşerilerimizi mutlaka bekleriz. Oylarına, istikballerine ve Hatay’a sahip çıkmalarını rica ederiz. Ben inanıyorum ki siz değerli hemşehrilerim Hatay’a, Cumhur İttifakına, istikballerine ve Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacaklardır.”

sogut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu