Haber

Hakkari’de çöken buz kütlesinin altında kalan öğretmenin cenazesi Şırnak’ta toprağa verildi

Hakkari’nin Cilo Buzulları bölgesinde iki gün önce çöken buzun altında yaşamını yitiren Coğrafya Öğretmeni Mehmet Aydın, memleketi Şırnak’ın Cizre ilçesinde toprağa verildi.

Şırnak Coğrafya Öğretmeni Mehmet Aydın, bir grup dağcı arkadaşıyla Hakkari şehir merkezi ve Yüksekova ilçesinin ortasındaki buzullarda vakit geçirirken şelalenin yakınında bulunan buzulların çökmesi nedeniyle zamanını kaybeden Şırnak Coğrafya Öğretmeni Mehmet Aydın ve Şırnak Şırnak’ta Şırnak olarak görev yapan Hakime Koç. Adalet Bakanlığında bir bilgi işlem görevlisi, arama kurtarma gruplarının iki günlük çalışmalarıdır. Sonuç ölümcüldü. Buzulların ortasında cansız bedenleri bulunan Hakim Koç’un cenazesi Kütahya’ya, Mehmet Aydın’ın cenazesi Hakkari Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla Şırnak’ın Cizre ilçesine gönderildi.

Aydın’ın Cizre’deki yakınları, cenazenin gelmesi için Mem U Zin Mescidi önünde gece geç saatlere kadar bekledi. İki çocuk babası Mehmet Aydın’ın cenazesi, Mem U Zin Mescidi’nde kılınan cenaze namazının ardından, dualar eşliğinde modern mezarlığa defnedildi. – ŞIRNAK

yalihuyuk-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu