Haber

Filistin Başbakanı ABD’den İsrail’e “toplu cezalara” karşı baskı yapmasını istedi

Filistin Başbakanı Mohammad Shtiya, ABD’nin Filistinlilere yönelik toplu cezalandırma politikasını durdurması için İsrail’e baskı yapmasını talep etti.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre İştiyya, ABD Senatosu’ndaki Demokratların Çoğunluk Lideri Chuck Schumer başkanlığındaki ABD heyetini Ramallah’taki makamında kabul etti.

Toplantı sırasında Ishtiyya, “İsrail’e Filistinlilere yönelik toplu cezalandırma politikasını durdurması ve öldürülen Filistinlilerin cesetlerini teslim etmesi için baskı” çağrısında bulundu.

İsrail’in tek taraflı uygulamalarına son vermesinin uluslararası hukuka ve meşruiyete dayalı bir siyasi ufuk oluşturmanın başlangıç ​​noktası olacağını belirten İştiyye, “Yahudi yerleşimlerinin genişletilmesi barış sürecinin bir numaralı düşmanıdır.” ifadelerini kullandı.

İsrail’in daha fazla yerleşim kurmaya devam etmesi halinde yakın gelecekte iki devletli bir çözümün mümkün olmayacağına işaret eden İştiyya, “Filistin’in 1967 sonları çerçevesinde iki devletli çözüm çerçevesinde bir devlet olarak tanınmasını” talep etti.

hassa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu