Ekonomi

Emirates Grubu, teknoloji uzmanlarını kariyerleri için Dubai’ye davet ediyor

Türkiye’deki yanlışsız maharetlere sahip IT profesyonellerinin, mesleklerinde gelişim kaydetmek için Emirates Grubu’’ndan öteki yere bakmalarına gerek yok. Küme bünyesinde dünyanın en büyük önder milletlerarası havayolu şirketi Emirates ve seyahat hizmetleri sağlayıcısı olan dnata yer alıyor.

Grup, işe alım sürecini 22 Kasım tarihinde İstanbul’da gerçekleştireceği özel bir bilgilendirme oturumu ile başlatacak. Oturum için kıymetlendirme listesine girmek, Kümenin IT uzmanları ve İşe Alım grubu ile tanışmak isteyen teknoloji profesyonelleri buraya tıklayabilirler.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca, Küme, yazılım mühendisliği, DevOps, hibrit bulut, Çevik teslim, teknik eser idaresi, dijital işyeri, siber güvenlik, IT mimarisi, inovasyon ve hizmet idaresi alanlarında çeşitli roller için 800’den fazla IT uzmanını işe alacak.

Emirates Operasyon Yöneticisi Adel Al Redha yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dubai, teknoloji uzmanlarının geleceğin uygulamalarının geliştirilmesinde çalışmayı arzuladığı dünyadaki birinci 10 kentten biridir. Küresel bir havayolu şirketi olarak, daima eser yenileme ve operasyonlarımızda verimlilik için çalışıyor, teknolojik gelişimden faydalanmak ve çalışanlarımızın maharetlerini geliştirmek için yarına yatırım yapıyoruz. IT işçimizin bir modülü olacak yeteneklerle şirketimizde çalışmak için istekliyiz. Hazırlık evresinde olan bir dizi heyecan verici ve şiddetli, teknoloji ve inovasyon projelerimiz var. Bunlardan kimileri günlük süreç ve faaliyetimizi şekillendirecek. Tüm bunların teknoloji profesyonellerinin hayal ettiği mesleğin temelini oluşturduğunu biliyoruz.”

Projeler

Grubun IT takımı genelde Dubai ve tüm dünyadaki 40’tan fazla marka ve işletme için B2C, B2B, dayanak üniteleri ve operasyonlarda son teknoloji projeler üzerinde çalışır.

Ekip, operasyonların yönetilmesine, gelirlerin artırılmasına, maliyetlerin sadeleştirilmesine, işletmenin ve çalışanların verimliliklerinin en üst seviyeye çıkarılmasına ve şirket içi bağlılık sağlanmasına yardımcı olmak için gerçek katkılarda bulunan yazılım ve sistemleri tasarlar, kurar ve faal biçimde yönetir. IT grubunun gerçekleştirdiği yakın tarihli projeler ortasında Emirates Premium Economy Class hizmetinin satışa sunulması, yapay zekâ modelleri kullanarak catering faaliyetlerinin optimize edilmesi, check-in için biyometrik teknolojisinin süreçlere dâhil edilmesi ve self-servis bagaj teslim hizmetinin devreye sokulması ile dnata’nın kargo ve kaynak idare sistemleri üzerine yaptıkları çalışmalar yer alıyor.

Teknoloji çalışanları, derinlemesine bilgi tahlilinden faydalanarak ve dal önderiyle paydaşlık çerçevesinde makine tahsili ve robotik teknolojisini uygulamaya koyarak ileri teknolojileri ve en yeni uygulamaları şirketin operasyonlarıyla buluşturmak ve esnek, kullanıcı dostu yolcu arayüzleri geliştirmeye başlamak için çok büyük imkânlara sahiptir.

Araçlar ve Teknolojiler

Bulut hizmetleri, mikro hizmetler, API idaresi, aktiflik yayını, robotik, DevOps, yüz tanıma dâhil biyometrik, web tabanlı ve mahallî taşınabilir uygulama geliştirme ve ReactJS, full stack Java, .NET ve Python üzere çağdaş programlama lisanları IT grubuna sunulan gelişmiş araçlar, teknolojiler ve kalıplardan bazılarıdır.

Eğitim ve Gelişim

Eğitim, maharetlerin geliştirilmesini ve çapraz marifet edinmeyi sağlayan bir dizi araç, teknoloji, teknik husus ve çevik teslimden oluşan derinlemesine derslerden oluşur. Ayrıyeten e-eğitim de sunulur ve teknolojide bayanlar desteklenir. Bunlar, bilgi paylaşım oturumları, teknoloji sohbetleri, hackathon’lar, kodlama şenlikleri ve eğitim kamplarıyla desteklenir.

Teknoloji çalışanları ayrıyeten etkin ve güçlü bir coder topluluğunun, bir IT etkileşim merkezinin, bir teknoloji akademisinin, bir siber güvenlik ve hatta bir data bilimi uygulaması forumunun da bir modülü olurlar.

Emirates Grup

Emirates Küme, eser ve hizmetlerinde inovasyona öncelik vermesiyle hayranlık uyandıran bir üne sahiptir. Küme, bölüme liderlik eden start-up programları Intelak ve Aviation X-Lab’e ve kritik operasyonel alanlar için yazılım ve donanım geliştirilmesiyle robotik teknolojisine yatırım yaparak Metaverse ve öteki Web 3.0 teknolojilerindeki varlığını sağlamlaştırıyor.

Emirates rekabetçi bir maaş ve ödeneklerin yanı sıra kar hissesi hakkı, kusursuz bir sıhhat ve hayat sigortası, birinci dereceden yakınlar için ayrıcalıklı kargo, yıllık müsaade ve bilet imkânları ve bakmakla yükümlü olunan şahıslar, yakın akrabalar ve arkadaşlar için Emirates ağındaki 130 uçuş noktasının tamamına seyahat edebilecekleri son derece indirimli uçuş biletleri sunuyor. Emirates Platinum kart çalışanlara BAE’de ve dünya çapında kulüpler, klinikler, eğitim üzere binlerce mağazada ve perakende satış noktasında ve konaklama tesislerinde çeşitli ayrıcalıklar ve indirimler sunuyor.

Türkiye’de yaşayan ve mesleklerinde çıtayı daha da yükseğe taşımak isteyen teknoloji profesyonelleri, mevcut rollere göz atarak buradan müracaat yapabilirler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu