Haber

Depremzedeler Beykam’da İstihdam Edilecek

Beylikdüzü Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından ilçeye gelen vatandaşlara istihdam desteği sağlamak için harekete geçti. Depremzedelerle temasa geçen Beylikdüzü Belediyesi Meslek Merkezi (BEYKAM) yetkilileri, başvurusunu aldıkları vatandaşları uygun pozisyonlarda istihdam etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Beylikdüzü Belediyesi, deprem bölgelerinden ilçeye gelen depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalarını çok taraflı olarak sürdürüyor. Depremzede ailelerinin gıda, giyim ve hijyen malzemeleri gibi birçok ihtiyacını karşılayan gruplar, aynı zamanda iş bulmalarına da yardımcı oluyor. Beylikdüzü Belediyesi Meslek Merkezi (BEYKAM) yetkilileri, depremin ardından ilçeye gelen vatandaşlarla iletişime geçerek, çalışmak isteyenleri patronlarla buluşturarak uygun ekiplere istihdam sağlamak için çalışmalarını yürütüyor.

“Yaralarımızı birlikte saracağız”

Beylikdüzü Kaymakamlığının katkılarıyla Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerden bu yana tüm imkanlarını deprem bölgeleri için seferber ettiklerini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Depremlerin ardından ilçemize gelerek ilçemize destek oluyoruz. komşumuz olan 2.254 vatandaşımızın istihdamının yanı sıra her türlü ayni ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. . Şu ana kadar birçok vatandaşımızla temasa geçtik. Başvuruları alan BEYKAM ekiplerimiz, komşularımızı uygun pozisyonlara yerleştirmek için çok titiz bir şekilde çalışıyor. Yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberpehlivankoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu