Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Seçim Bildirisi öncesi açıklamaları

AK Parti Kongre Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek Bildiri Tanıtım Toplantısı ile açılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Mart sözlerini burada açıklayacak.

Bu kapsamda kongre merkezine gelen Erdoğan, bildiri öncesinde bina önünde toplanan coşkulu kalabalığa hitap etti.

“Belediye vizyonunu tüm detaylarıyla ortaya çıkaracağız”

Konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün iki sevinci ve heyecanı bir arada yaşıyoruz. Yakında 31 Mart seçim beyannamemizi milletimizle paylaşacağız. Burada Türkiye Yüzyılının belediyecilik vizyonunu tüm detaylarıyla ortaya koyacağız. AK Parti Genel Merkezi’ni açmak istedik. AK Parti Genel Merkez Hizmet Binası Söyütözü bölgesinin değerli yapılarından biri haline geldi.

Yapıldığı bölgenin en beğenilen eserlerinden biri olacağına inanıyorum. Aslında genişletilmiş programlarımızda yer sıkıntısı yaşıyorduk. “Kongre merkezimizde partimize yakışır bir binaya kavuştuk.”

“Engelli kardeşlerimiz burada hiçbir zorluk yaşamayacaklar”

Erdoğan’ın konuşmasının devamı şöyle:

Buranın partimizin mimari anlayışını yansıtan bir eser olmasını istedik. Geçmiş ile bugün arasında güçlü bir bağ oluşturur. Kongre binamızın çevresi ile uyumlu ve çevresindeki diğer binalarla uyum içerisinde olmasına dikkat ettik. Giriş çıkışlardan salonlara kadar her alanda engel teşkil etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Engelli kardeşlerimiz burada hiçbir zorluk yaşamayacaklar.

“Davamızı daha fazla vatandaşa anlatacağız”

Merkezde toplam 1160 kişi kapasiteli büyük bir kongre salonu bulunmaktadır. Ayrıca 500 kişilik toplantı salonu, eğitim odaları ve kütüphane bulunmaktadır. Kongre binamız da sağduyuya ve istişareye değer veren yeni bir bina… Bugün bir kez daha ifade etmek istiyorum. Modern, büyük ve kullanışlı binaların en değerli yanı, onların hakkını vermektir. Burada yapacağımız toplantılar, eğitimler ve aktivitelerle kongre merkezimizin hakkını vermeye çalışacağız.

Davamızı daha çok vatandaşımıza anlatacağız. Parti içindeki birlik ve beraberlik sohbetini, ruhunu daha da güçlendireceğiz. Türkiye’nin güçlü ve insani fikir hazinesinden daha fazla yararlanmaya çalışacağız. Rabbim buraların kıymetini bilmemizi ve milletimize en güzel şekilde nasip etmesini nasip etsin. Çalışmalarıyla bu davaya kendilerini adayan tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Allah 31 Mart seçimlerinde bizlere başarı versin ve yolumuza devam etsin.

Kongre merkezi açıldı

Ardından eşi Emine Erdoğan ile birlikte kongre binasının açılışı yapıldı.

Dualarla açılışı yapılan binanın kurdele töreni toplu olarak gerçekleştirildi.

keskin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu