Haber

CHP İstanbul İl Başkanlığı, 31 Mart yerel seçimlerine aday tanıtım toplantısıyla başladı.

Haber: OKTAY YILDIRIM Kamera: ADEM KARABAYIR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Müdürlüğü, bugün gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısıyla 31 Mart 2024 yerel seçimlerine resmen başladı. İstanbul’un 39 ilçe adayının tanıtıldığı etkinlikte konuşan İl Başkanı Özgür Çelik, “Uzun zamandır ilk kez İstanbul’da dört kadın belediye başkanı olacak. Cumhuriyet Halk Partisi’ni İstanbul’da dört kadın belediye başkanı temsil edecek. İstanbul “31 Mart’tan sonra pek çok genç arkadaşımız belediye başkanı olarak Cumhuriyet Halk Partili’yi temsil edecek” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, 31 Mart yerel seçimlerinde yarışacak 39 ilçe belediye başkan adayını Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle tanıttı. Etkinliğe milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe belediye başkanları, mevcut ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açılış konuşmasının ardından etkinliğin ev sahibi İl Başkanı Özgür Çelik konuştu. Çelik konuşmasında şunları söyledi:

“BUGÜN YENİ BİR YOL GİDİYORUZ: Bugün İstanbul ve 39 ilçesinde yeni bir yola çıkıyoruz. Yahya Kemal’in bir semti bile sevmenin ömre bedel olduğunu söylediği İstanbul’a yönelik kirli hesapları boşa çıkarmak için bugün hep birlikte yeni bir yola çıkıyoruz. Bugün İstanbul’un 39 ilçesindeki adaylarımızı sizlerle tanıştıracağız.

UZUN ZAMAN SONRA CHP’NİN 4 KADIN BELEDİYE BAŞKANI OLACAK: Parti meclisimiz İstanbul’un 39 ilçesinde adaylarımızı belirledi. Öncelikle Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e, Merkez Yürütme Kurulu üyelerimize ve Parti Meclisimize sonsuz ve canı gönülden teşekkür ediyorum. İstanbul’da çok hassas bir aday seçme süreci yürüttük. İstanbul’un 39 ilçesinde, nitelikli ekiplerle İstanbul’u yönetmeyi hedefliyoruz. Kadınlara bir müjde vermek istiyorum: İstanbul’da uzun zamandır ilk kez 31 Mart’ta dört kadın belediye başkanı olacak. İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi’ni dört kadın belediye başkanı temsil edecek. İstanbul’daki pek çok genç arkadaşımız da 31 Mart’tan sonra belediye başkanı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ni temsil edecek. Gençlik kollarında eğitim almış, partimizin çeşitli kademelerinde görev yapmış arkadaşlarımız belediye başkanı olarak partimizi İstanbul’da temsil edecekler.

ÇOK DEĞERLİ BİR ORGANİZASYON TEMSİLİ VAR: Son yıllarda takip ettiğim kadarıyla ilk defa İstanbul’da temsil edilen çok değerli bir organizasyon var. On yıl ilçe belediye başkanlığı yapan yol arkadaşım İstanbul belediye başkanı olacak. Gençlik kolları başkanlığı yapan arkadaşlarımız belediye başkanları olarak görev yapacaklar. Konsey üyesi seçim süreci. İlçelerimizin talebi üzerine trend araştırmamızı bazı ilçelerimizde gerçekleştirdik. Bazı ilçelerimizde meclis üyelikleri randevu yöntemiyle devam edecek. Buradan Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul’daki tüm üyelerine şunun sözünü veriyorum: 2019’a göre kadınlar milletvekili üyelik listesinde daha fazla temsil edilecek. Meclis üyelik listesinde gençler daha fazla temsil edilecek.

TECRÜBELİ VE GENÇLERİN GÜCÜNÜ BİRLEŞTİRECEĞİZ: Tecrübeli yol arkadaşlarımızın bilgi ve gücünü gençliğin gücüyle birleştirerek partimizi İstanbul’un her yerinde temsil edecektir. Genel merkezimizle birlikte bilgili kadınların, gençlerin, tecrübeli büyüklerin yer aldığı bir meclis listesi belirleyeceğiz. İstanbul’un 39 ilçesinde belediye başkan adaylarımız ve meclis üye adaylarımızla güçlü bir temsil ortaya koyacağız. Bu iddiayı ortaya koyarken kampanya süreçlerimizde zafere giden yolda her şeyi asla mubah görmeyeceğiz. Demokratik tavrımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki demokrasi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanetidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyeti ve demokrasiyi korurken nezaketten asla taviz vermeyeceğiz.

NEZAKETTEN ASLA ÖDÜN VERMEYECEĞİZ: Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun adil, yeşil, yaratıcı İstanbul vizyonunu tüm İstanbul’la paylaşacağız. Ancak rakiplerimizin yerel siyaset ve topluma nasıl hizmet edileceğini konuşmak yerine toplumu kutuplaştırarak sonuç almaya çalışacağını biliyoruz. Montaj videolarıyla, sahte broşürlerle toplumu yeniden kutuplaştırmaya çalışacaklar. Ancak nezaketten asla taviz vermeyeceğiz. Hiçbir zaman doğru yoldan sapmayacağız. Ve sizlerle birlikte 31 Mart’ta İstanbul’u yeniden kazanacağız. İstanbul’un 39 ilçesinde güçlü bir argüman ortaya koyacağız. İstanbul’un 39 ilçesinde çok önemli başarılara imza atacağız.

İSTANBUL’UN HELAL OYLARI BİZE GÜVENİYOR: Yüz bin kişilik ordumuzla İstanbul’daki otuz bir bin sandığa sahip çıkacağız. Asil sandık görevlilerimiz tamamlandı. Yedek sandıklarımızın tamamlanma süreci devam ediyor. Avukatları örgütlemeye devam ediyoruz. Buradan tüm İstanbullulara seslenmek istiyorum. Tüm İstanbullular gönül rahatlığıyla sandık başına gidebilir. Oylarını kullanabilirler. İstanbul’un helal oyları bize emanet. Seçim sandıklarını koruyacağız. 31 Mart’ta İstanbul’da yine başaracağız. “Kesinlikle kazanacağız.”

Çelik’in konuşmasının ardından 39 aday teker teker sahneye çağrıldı ve toplu fotoğraf çekildi.

taslicay-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu