Teknoloji

Bir iPhone 4,27 kilometreden düşerse ne olur? Cevabını yaşamış birinden öğrenelim.

İlk iPhone piyasaya çıktığından beri birçok iPhone düşürme testi yapıldı. Ancak bu testler çoğunlukla 6 metre yüksekliğe kadar yapıldı ve birden fazla durumda telefonların arızalandığını gördük.

Ancak bu kez bir paraşütçü tesadüf de olsa 4.27 kilometre yükseklikten düşme testini gerçekleştirdi.Paraşütçü bu yükseklikten atlarken iPhone’unun cebinden düşmek üzere olduğunun farkında değildi.

hatton smithadlı paraşütçü, bu sıra dışı deneyimini TikTok’ta şu sözlerle paylaştı: ” Paraşütle atlamaya gittiğinizde iPhone’unuzu cebinizde tutsanız ne olur?

Video, Smith’in uçaktan atlaması ve iPhone’un cebinden kaymasıyla başlıyor. Sonraki, Smith ve arkadaşlarının akıllı telefonu yerde bulduğunu gösteriyor. . Arkadaşlarından biri, telefonun çamurlu zemine yarı yarıya saplanmış olması nedeniyle Excalibur’a benzediğini söylüyor. iPhone’u yerden aldığında, her şeyin yolunda göründüğünü görüyoruz.

Hangi iPhone Smith’in sahibi olduğu tam olarak belli değil. Ancak iPhone X ve iPhone 12’nin ortasında bir model olduğu iddia edilebilir. Telefonun bir de kılıfı varmış gibi görünüyor.

iPhone’un böyle bir düşüşten nasıl kurtulduğuna dair ilk tahminim çamurlu zeminle ilgili. Betona ya da sert bir zemine düşseydi elbette her şey daha farklı olurdu.

İlgili TikTok görselini aşağıdan hızlıca izleyebilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu