Ekonomi

Beyçelik Gestamp’ın Yeniköy fabrikası açıldı

Açılışı yapılan Yeniköy fabrikanın Türkiye’nin en değerli montaj fabrikalarından biri olacağının altını çizen Beyçelik Gestamp Yönetim Kurulu Lideri Baran Çelik, “Yeniköy fabrikamız Türkiye’nin en önemli montaj fabrikalarından biri olacak. Bu bizim Yeniköy’deki ilk yatırımımız, inşallah bu bölgede yeni yatırımlarla büyümeye devam edeceğiz. Bugün Ford’a hizmet verecek olan bu fabrika, gelecekte tüm ana sanayiye hizmet veren bir kuruluş haline gelecektir. Fabrikamızın ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açılışta konuşan Ford Otosan Lideri İnanç Özyurt, “Hedefimiz birlikte daha çok üretmek, daha çok çalışmak ve ülkemize, şirketlerimize, çalışanlarımıza ve tüm paydaşlarımıza daha fazla değer katmaktır.”

160 robotlu fabrikada 550 kişiye iş imkanı

Beyçelik Gestamp Yeniköy Fabrikası 25 bin metrekare kapalı alanda hizmet verecek. Beyçelik Gestamp, fabrika ile birlikte 550 yeni istihdam yaratmayı hedefliyor. Ford Otosan’ın yeni araçlarının gövde yapılarının üretileceği fabrikada, son teknolojilerle donatılmış 160 adet robot montajlı olarak üretilecek.

haberkaracasu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu