Haber

Battal İlgezdi’nin ardından Muammer Keskin’den adaylık sürecine tepki geldi: İmamoğlu bana aday olmayacağımı bildirdi.

CHP’li Şişli Belediye Başkanı İstanbul’da Muammer Keskin 31 Mart yerel seçimlerinde bir daha aday gösterilmeyeceğine dair sitemkar bir açıklama yaptı. Keskin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğluCHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) önünde kendisini makamına davet ettiğini ve bir daha aday gösterilmeyeceği konusunda kendisine bilgi verdiğini belirtti.

Süreci sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla anlatan Keskin, 26 Ocak’taki CHP Parti Meclisi toplantısının ardından bir sonraki dönem Şişli Belediye Başkanı adayı olmadığının açıklandığını hatırlattı.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin

“İBB BAŞKANI İmamoğlu TARAFINDAN BİLDİRİLDİ”

Keskin, “Bu karar resmen parti meclislerimizde alınmış bir karar olarak sunulsa da Cuma sabahı saat 08.00’de beni davet eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu tarafından Şişli Belediye Başkanlığına aday olmayacağım bilgisi verildi. yani konu Merkez Yönetim Kurulu’na ve Başbakan’a taşınmadan önce, keşke aday seçimi sırasında yapıldığı söylenen kamuoyu araştırması, trend anketi veya liyakat dikkate alınarak objektif bir değerlendirme yapılsaydı. Süreç aslında sadece Merkez Yönetim Kurulu/PM kararıyla belirlenip açıklanmıştı. Tüzüğümüze göre olması gereken de bu. 100 yıllık CHP “Bu, kurumsal kimliğine yakışır.” dedi. .

“ŞİŞLİ KOMŞULARIMIN GÜVEN oyu DİKKATE ALINMADI”

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin

ŞİŞLİ BELEDİYESİ LİDER ADAYINA BAŞARILAR DİLEDİ

Eleştirilerinin aday gösterilmediğinden değil, kendisi ve partisi adına inandığı ve savunduğu ilkelere sahip çıkmak için olduğunu kaydeden Keskin, Şişli Belediye Başkanlığına aday gösterilen Resul Emrah Şahan’a başarılar diledi.

“İMAMOĞLU BENİMLE YÜRÜMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ”

Öte yandan CHP’den istifa eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İBB Başkanı İmamoğlu’nun aynı tarihte belediye başkanlığına aday olmayacağını kendisine bildirdiğini söyledi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi

İstifasına giden sürecin ayrıntılarını paylaşan Battal İlgezdi, İmamoğlu’nun kendisini görüşmeye davet ettiğini ve kendisiyle “yol çıkmayacak” kararını açıkladığını belirtti. İlgezdi, açıklamasına şöyle devam etti: “Bu kararı bana ilettiğinde partimizin en üst kurulları ve aday belirlemede tek otorite olan Merkez Yönetim Kurulu ve Başbakan henüz toplanmamıştı.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

ozvatanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu