Haber

Başkan Aras: “Büyük acının yıldönümü”

MUĞLA (İGFA) –Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, büyük deprem felaketinin yıl dönümünde anma mesajı yayınladı.
Büyük yıkımın acısının ve izlerinin hala taze olduğunu belirten Başkan Ahmet Aras, mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Bugün tam bir yıl önce, 6 Şubat 2023’te yaşanan büyük acının yıl dönümü…

Acısını derinden hissettiğimiz Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen, büyük yıkımlar bırakan depremlerde binlerce genç, yaşlı ve çocuğumuzu kaybettik. Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın acısı hala taze…

Biz de yerel yönetimler olarak depremin hemen ardından bölgeye giderek desteklerimize başladık. Çalışmalarımızda Bodrum’un değerli insanlarının vicdanını temsil ettik. Bizlere verdikleri sorumluluğu yerine getirmek için büyük bir ekiple gece gündüz bölge halkına destek olmaya çalıştık. Birçok acı tecrübeyi cebimize sığdırıp memleketlerimize döndük.

Hayatımızın bir gününü bile unutmadık, unutmayacağız.

Artık benzer acıların yaşanmaması için deprem bilincinin oluşturulmasının gerekliliğini her fırsatta vurguluyoruz.

Yanlış inşa edilmiş, denetlenmemiş, çürük ve çürük yapılarla ortaya çıkan ihmalin büyük bedeller ödememize yol açmaması için bir an önce adım atmalıyız. Bir deprem coğrafyasında yaşadığımız gerçeğini unutmamalıyız.

Büyük üzüntü ve acının yıl dönümü olan bu günde; Umarım bir an önce deprem bilinci oluşur ve herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirir. Geleceğimizi sağlam temellere oturtmak için elimizden geleni yapmamız gerektiğini belirterek, şöyle konuştu: ‘Deprem öldürmez, ihmal öldürür!’ Diyorum.

Yaşadığımız felaketlerde desteğini esirgemeyen, adeta yardım yarışına giren tüm Bodrum halkına teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız güzel ülkemin güzel yürekli insanları…

6 Şubat depreminin birinci yıl dönümünde, kaybettiklerimize ve ülkemize bir kez daha başsağlığı diliyorum. “

kozluk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu