Haber

Ankara’da doktorun hayatını kaybettiği kazada sürücü alkollüydü

Ankara’nın Çankaya ilçesi Dumlupınar Bulvarı’nda geçen yıl meydana gelen kazada; Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Yaşar Subutay Peker’e Doğukan Karahancı’nın kullandığı otomobil çarptı.

Peker, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Gözaltına alınan Karahancı, adliyede sevk edildiği hakimlik tarafından adli kontrol şartıyla evden çıkmaması şartıyla serbest bırakıldı.

6 yıla kadar hapis

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının kazayla ilgili soruşturması tamamlandı.

Doğukan Karahancı hakkında ‘taksirle ölüme sebebiyet verme’ suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı.

Ankara 44. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede; Kaza anında Karahancı’nın 2.02 promil alkollü olduğu belirtildi. İddianamede, kazanın güvenlik kamerası görüntülerinin analizine göre, Peker’e yolun ikinci şeridinde kollarını açarak yürürken zanlının aracının çarptığı belirtildi. İddianamede kazada Peker’in kusurlu olduğunu ve sürücünün kusurlu olduğunu belirten bilirkişi raporu da yer aldı.

“Taksiye binmek için gidiyordu”

İddianamede Yaşar Subutay Peker’in eşi Gizem Peker’in savcılık ifadesine de yer verildi. Peker, “Eve gidiyorduk. Eşim kendini iyi hissetmiyordu. Araba kullanamayacağını söyledi ve taksi çevirmek için yola çıktı. O sırada zanlı gelip eşime vurdu.”dedim.

Doğukan Karahancı ise yaptığı açıklamada; Peker’in bir anda yola çıkıp kollarını açtığını öne sürerek araçların geldiği yöne döndü, “Kişiye çarpmamak için direksiyonu sağa çevirdiğimde sağ şeride geçti. Daha sonra tekrar manevra yaptım ama engel olamadım ve kaza yaptım.”dedim.

Doğukan Karahancı, Ankara 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu