Ekonomi

Aktif Bank tek Türk bankası olarak AFIS’te yerini aldı

Afrika’daki dış ticaret faaliyetleriyle öne çıkan Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası, ekonomiye değerli katkılar sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Afrika Finans Sektörü Zirvesi’nde (AFIS) yerini aldı. ve kıtanın endüstrisi.

Togo’nun başkenti Lomé’de 28 Kasım’da düzenlenen Afrika Finans Sektörü Zirvesi’nde bankalar, fintech’ler, sigorta şirketleri, maliye ve ekonomi bakanlıkları Afrika ekonomisinin gelişimine ve kıtada finansal erişimin genişletilmesine katkı sağlamak için bir araya geldi. -29. Farklı kurumların işbirliğini geliştirme fırsatı bulduğu etkinlikte Faal Bank da Türkiye’den tek katılımcı olarak yerini aldı.

“Ticaret Finansmanı ve Muhabir Bankacılık” oturumunda da panelist olarak yer alan Active Bank Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Suat Utku, Afrika’daki bankacılık ağlarını her geçen gün genişlettiklerini belirterek, “Yabancı ile Uluslararası bankacılık alanında sadece Türk ihracatçısına değil tüm dünyaya sunduğumuz ticaret hizmetleri, alanında değerli bir oyuncuyuz.Ayrıca Türkiye’nin Afrika’ya olan dış ticaretinde ihracatçılarımızın ana ortağı olarak rol alıyoruz. bilgi birikimimiz, becerimiz ve bağlantılarımız sayesinde oluşturduğumuz finansal köprüleri Türk ihracatçısının hizmetine sunuyoruz; ihracat maliyetlerinin zamanında ve eksiksiz tahsilinin yanı sıra banka risklerini de üstleniyor ve güvenilir ticaretin kapılarını müşterilerimize açıyoruz. Afrika’daki Ruanda Temsilciliğimiz sayesinde artık iş ortaklarımıza daha da yakınız.Tüm bu çalışmalarımızla AFIS’te yer almaktan ve yeni işbirliklerini yakalamaktan mutluluk duyuyoruz. Buradaki şehirler.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu