Haber

Akrabalarını ziyarete geldiği Hatay’da depreme yakalanan bir gurbetçi, bölgede gönüllü olarak çalışıyor.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde akrabalarını ziyarete geldiği sırada depreme yakalanan gurbetçi Cemil Kimyacıoğlu, yardım çalışmalarına seve seve destek veriyor.

Türkiye Diyanet Vakfı’ndan (TDV) yapılan açıklamaya göre, deprem bölgelerine gönderilen insani yardımların sınıflandırılması, sevkiyatı ve yönetimi için vakfın depo ve lojistik merkezlerinde yoğun çalışmalar sürüyor.

Çok sayıda misyoner ve gönüllünün görev yaptığı bu merkezlerde toplanan yardım malzemeleri tasnif edildikten sonra kısa sürede ihtiyaç olan bölgelere ulaştırılıyor.

Deprem öncesi Almanya’dan Hatay Reyhanlı’daki akrabalarını ziyarete gelen Cemil Kimyacıoğlu da bu merkezlerde yürütülen yardım faaliyetlerinde isteyerek görev yapıyor.

“Hangi görev verilirse biz buradayız”

Açıklamada sözlerine yer verilen Kimyacıoğlu, Almanya’dan geldiği Hatay’da depreme yakalandığını belirterek, “Depremi yaşadım. 181 saat sonra eşimin çocuklarını bırakma şansım oldu. iki kuzen elhamdülillah TDV’nin Reyhanlı’daki lojistik dağıtım merkezindeyiz, “Şimdilik ne görev verilirse biz buradayız. Bu şekilde faydalı olmaya çalışıyoruz. Türk-İslam Diyanet İşleri Başkanlığı’nın cami başkanları burada yanımızda.” sözlerini kullandı.

TDV’nin Kahramanmaraş, Adana, Hatay’ın Reyhanlı ve Antakya ilçeleri ile Malatya, Kilis, Adıyaman ve Gaziantep’te depo ve lojistik merkezleri bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu