Haber

Adnan Oktar’ın sorusuna Erbakan’dan yanıt: Kitapları çok güzel

Yine Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, kişisel hataları ve örgüt yöneticisi olduğu için 8 bin 658 yıl hapis cezasına çarptırılan Adnan Oktar ile ilişkisine ilişkin soruya yine tepki gösterdi. Adnan Oktar’ın rastgele birini taciz ettiğine dair bir sahne olmadığını belirten Erbakan, “Adnan Oktar’ı savunmayacağım. Kitapları çok iyi, çok yerinde.”

TV100’de Candaş Tolga Işık’ın sunduğu ‘Az önce Konuştum’ programına katılan Erbakan’a yıllar önce çekilmiş görüntülerin sorulması üzerine suç örgütü elebaşı Adnan Oktar’dan bahsettiğini söyleyen Erbakan, şunları söyledi: “Adnan Oktar’ın taciz edildiğine dair herhangi bir görüntü var mı? Adnan Oktar’ı savunmayacağım. Kitapları çok güzel ve yerinde” dedi.

‘KİTAPTAN SÖYLEYEMAZSINIZ’

Oktar’la ilgili açıklamalarının sorulması üzerine programın sunucusu Işık’a tepki gösteren Erbakan, “Konuyu saptırma, yine ittifakı, Ferah Partisi’ni konuşmak için çıktık. Erbakan şöyle devam etti: kitap yazmış sonuçta kabahat işledi.’Kitabı çöpe atalım kitapta yazılanlar faydasız ve zararlı oldu’ diyemezsiniz.Bu bilimsel değil.Rahmetli Erbakan hocamızın yazdığı kitaplardır. Kitaplarla çatıştıklarında… Geldikleri son durumu tasvip etmediğimizi de ifade ettik.”

Adnan Oktar’ın “terör örgütü yöneticiliği”, “cinsel istismar”, “eğitim hakkını engelleme”, “eziyet”, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “kişisel verileri kaydetme” hatalarından toplam 891 yıl yattığı, Yönetici konumunda olduğu için diğer sanıkların cezalarıyla birlikte toplam 891 yıl. 1.658 yıl hapis cezasına çarptırıldı. (HABER MERKEZİ)

merkez-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu